Inov-8 Tampere Trail Cup 2019
Kokonaistilanne

Miehet Naiset Tampereen ketterimmät Pojat alle 12 (vain Lamminpäässä 7.5.) Tytöt alle 12 (vain Lamminpäässä 7.5.)

Miehet

Juoksija Joukkue Stage 1 Stage 2 Stage 3 Stage 4 Stage 5 Kokonaispisteet
1 Mikko Knuuttila Nouski 1000 1000 1000 952 3952
2 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 1000 950 961 1000 3911
3 Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö 944 931 926 929 956 3760
4 Jussi Salo Kangasala SK 935 920 921 926 3702
5 Mikko Harju Tampereen Hiihtoniilot 927 898 898 890 947 3670
6 Pekka Itävuo Sajaniemen Sonnit 939 901 901 912 863 3653
7 Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö 896 881 883 868 936 3596
8 Jarno Maimonen Tampere Trail Running 867 807 814 853 3341
9 Pascal Fenner GID-Running 816 799 812 834 3261
10 Marko Isoaho 817 792 810 831 3250
11 Onur Kapucu Team Nordic Trail Tampere 780 757 826 859 3222
12 Henrik Hihnala Koovee 779 815 716 836 3146
13 Fabian Raulf Holzpfosten Schwerte 05 774 772 780 813 3139
14 Taneli Hynninen LJK47 632 678 772 806 868 3124
15 Riku Rintamäki 784 741 750 763 3038
16 Rami Huovinen TREMK 750 746 743 668 775 3014
17 Petteri Rantala 747 746 733 744 776 3013
18 Juha Jalonen Tampereen Maratonklubi 771 757 713 754 2995
19 Mikki Lamminpää 775 733 737 747 2992
20 Alexej von Bagh Tampere Trail Running 741 711 716 704 752 2920
21 Juhani Yli-Marttila Valmet keke 765 696 696 712 720 2893
22 Mikko Juurikainen 710 698 680 696 718 2822
23 Tommi Salo 711 692 689 694 723 2820
24 Jarno Tuominen Jarski Liikkuu 694 673 668 664 695 2730
25 Kimmo Lajunen Tampereen Hiihtoniilot 923 878 915 2716
26 Jasper Alajoutsi Koovee 933 927 832 2692
27 Henri Taanila 893 857 907 2657
28 Jyri Korhonen Tampereen Hiihtoniilot 901 853 868 2622
29 Sauli Kaasalainen Tampere 617 664 626 638 693 2621
30 Oliver Alajoutsi Koovee 849 870 876 2595
31 Jani Nissinen Valmet keke 892 848 854 2594
32 Roope Heikkilä 611 630 620 619 651 2520
33 Antti Korpi 854 819 828 2501
34 Jere Siivonen Pirkkalan hiihtäjät 828 810 858 2496
35 Antti Pemmari 830 794 832 2456
36 Jaakko Rapo 817 798 829 2444
37 Pasi Julkunen Pirkkalan hiihtäjät 619 581 598 612 606 2435
38 Olli-Petteri Hirvonen Tampereen Pyrintö 815 809 807 2431
39 Jari Kymäläinen Sandvik Mining and Construction 603 588 597 601 618 2419
40 Visa Joenperä 769 794 849 2412
41 Jussi Harju 841 795 768 2404
42 Antti Tietäväinen 741 720 719 2180
43 Jimi Ansio J-Town O Bros 729 719 677 2125
44 Jura Koivumäki Ilves 676 634 697 2007
45 Mikko Mäenpää Tampere Trail Running 681 649 665 1995
46 Pasi Nieminen Valmet keke 763 623 601 1987
47 Kari Aalto Västilän Voima 639 638 633 1910
48 Matti Saari Hervanta 620 608 662 1890
49 Jari Kalliomäki 619 612 602 1833
50 Juho-Veikko Hytönen Nouski 852 931 1783
51 Timo Saarinen Viimeiset pirkkalaiset 906 874 1780
52 Joona Huila Eura-Kauttuan Urheilijat 884 870 1754
53 Akseli Konttila Tampereen Pyrintö 880 840 1720
54 Jussi Haikka Kangasalan Kisa 881 829 1710
55 Petri Sonninen LJK47 802 861 1663
56 Ville Pirttijoki Tampereen Hiihtoniilot 849 814 1663
57 Henri Määttä KeparDI 815 824 1639
58 Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö 786 830 1616
59 Veli-Petteri Liedes 788 788 1576
60 Heikki Leppänen 791 775 1566
61 Jari Ojala Pirkkalan hiihtäjät 728 781 1509
62 Manu Heinämäki 741 759 1500
63 Heikki Kultala Triathlonteam226 744 751 1495
64 Jari Jylhä Tampereen Välineurheilijat 775 712 1487
65 Juuso Penttilä 738 705 1443
66 Johannes Alarotu TeiskoTriathlon 707 684 1391
67 Mika Ollikka 678 697 1375
68 Jussi Seppä 651 681 1332
69 Markku Löfgren Invenco 641 641 1282
70 Mikko Tanskanen 641 615 1256
71 Jaakko Luttinen 557 628 1185
72 Juho Eerikäinen Valmet keke 565 557 1122
73 Teemu Eerola Tampereen Pyrintö 951 951
74 Tuomo Kuisma 946 946
75 Mikko Hölli Kangasala SK 928 928
76 Jakub Hruska Tampereen Pyrintö 927 927
77 Riku Gröhn Tampereen Pyrintö 924 924
78 Otto Niemelä Teivo Stayers 908 908
79 Pasi Huhtala TriathlonSuomi 889 889
80 Ville Parkkinen KeparDI 882 882
81 Aleksi Leino Tampereen Hiihtoniilot 847 847
82 Harri Niemi Tampereen Hiihtoniilot 840 840
83 Joonas Kuisma KeparDI 838 838
84 Harri Räty Hiidenkiertäjät 837 837
85 Ville Siukkola Sajaniemen Sonnit 837 837
86 Marko Niskanen Vieremän Koitto 835 835
87 Antti Syrjänen Team Rahola 832 832
88 Jani Tuovinen 830 830
89 Janne Märkälä 823 823
90 Rikhard Mäki-Heikkilä Tampereen Hiihtoniilot 813 813
91 Ilkka Nurminen Hiiltomiehet 811 811
92 Aleksi Sillanpää Triathlonteam226 809 809
93 Jussi Lampinen 797 797
94 Henri Lehtomaa 791 791
95 Mika Perkiömäki RC Eemeli 785 785
96 Pasi Tiisanoja 784 784
97 Simo Lyyra 783 783
98 Olli Alestalo Veisun Vetelä 782 782
99 Mika Videnoja 781 781
100 Esa Videman 769 769
101 Perttu Mäkinen 765 765
102 Atte Urvanta Lempäälän Kisa 762 762
103 Antti Harjunmaa 760 760
104 Arvi Väänänen Tampereen Hiihtoniilot 759 759
105 Tuomas Koskela Ylöjärven Ryhti 758 758
106 Massimo Acerbis TamCent 756 756
107 Antti Rauhala Telemark Team Ørn 756 756
108 Matias Hämäläinen 754 754
109 Kalle Laine Mettäkylän Akilles 751 751
110 Raimo Arvola Koovee 748 748
111 Tero Hihnala 741 741
112 Ismo Raitanen RC Eemeli 739 739
113 Joel Schüle Koovee 727 727
114 Akseli Pitkänen 724 724
115 Evgeni Gordejev 722 722
116 Aarni Laine Tampereen Pyrintö 720 720
117 Onni Tiira Tampereen Pyrintö Hiihto 715 715
118 Taneli Valtanen 714 714
119 Markus Kaikkonen Kyrös-Rasti 714 714
120 Juho Mikkola 711 711
121 Juho Keskinen LeKi hiihto 701 701
122 Jesse Kokko SC JesseIina 701 701
123 Marko Hollanti Tampereen Maratonklubi 695 695
124 Petri Lassheikki Elläimen kinthaat 692 692
125 Miro Sivonen Tampereen Pyrintö 691 691
126 Riku Pitkänen 689 689
127 Kyösti Kielenniva 683 683
128 Santeri Leeve Athlete Training Protocol 683 683
129 Juho Hämäläinen 682 682
130 Marko Kangasmäki Team Rahola 680 680
131 Matti Alarotu TamCent 677 677
132 Toni Niittymäki 673 673
133 Antti Rantala Tampereen Maratonklubi 654 654
134 Kari Kopra TamCent 630 630
135 Eeli Hihnala 610 610
136 Jukka Alajoutsi 590 590
137 Petri Kiiskilä Tampereen Maratonklubi 585 585
138 Tommi Vormisto Tampereen Maratonklubi 581 581
139 Jarno Lillia 433 433
140 Akseli Pitkänen TeiskoTriathlon 0
141 Riku Pitkänen TeiskoTriathlon 0
142 Antti Rantanen Valmet-Keke 0
143 Antti Niemi Sandvik 0
144 Sakari Saarinen Oldmansbody 0
145 Saku Asikainen 0
146 Johannes Luiro Ikurin Vire 0
147 Carlos Soares Aqua Plus Triathlon 0