Inov-8 Trail Cup 2018
Kokonaistilanne

Miehet Naiset Pojat alle 12 (vain Lamminpäässä 22.5.) Tytöt alle 12 (vain Lamminpäässä 22.5.) Tampereen ketterimmät

Miehet

Juoksija Joukkue Kauppi Toivio Suolijärvi Lamminpää (myös lasten alle 12 v. kisa) Niihama Kokonaispisteet
1 Topi Anjala Koovee 1000 988 990 1000 3978
2 Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat 904 938 955 971 3768
3 Leo Laakkonen Valmet keke 928 932 928 939 3727
4 Pekka Itävuo Sajaniemen Sonnit 930 933 894 914 636 3671
5 Lars Moholdt Rindal IL 900 902 889 910 907 3619
6 Juho-Veikko Hytönen Nouski 862 866 865 878 3471
7 Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö 808 854 842 853 897 3446
8 Tuukka Peltola 872 847 834 851 822 3404
9 Antti Korpi Warrior Knife 842 824 817 824 3307
10 Jani Kohonen SK Kanantaluttajat 784 763 764 743 3054
11 Riku Rintamäki 764 755 746 741 3006
12 Mikko Knuuttila Nouski 1000 1000 1000 3000
13 Juhani Yli-Marttila Valmet keke 766 740 712 761 2979
14 Mika Ollikka 714 724 730 714 2882
15 Tommi Salo 698 719 702 698 709 2828
16 Sami Rusanen Juurikkalahden Kiri 690 699 731 699 2819
17 Antti Tietäväinen 693 664 686 705 696 2780
18 Jarno Tuominen 688 685 707 698 2778
19 Juho Vuorenmaa 654 692 649 706 696 2748
20 Mikko Sorrela 684 693 681 658 684 2742
21 Mikko Harju Pikkukova+Kebab 896 882 905 2683
22 Joonatan Kivelä Perhon Kiri 867 883 870 2620
23 valtteri repo Graniittirakennus Kallio Oy 861 872 844 2577
24 Juho Eerikäinen Valmet keke 548 627 673 656 2504
25 Jari Huhta YTR 842 846 799 2487
26 Mikko Kuitunen Vincit 845 822 801 2468
27 Ilkka Nurminen Saarioinen 835 822 809 2466
28 Petri Seppälä 598 597 581 617 596 2408
29 Henri Arjanne Telemark Team Ørn 823 798 784 2405
30 Jere Siivonen Pirkkalan hiihtäjät 821 776 795 2392
31 Roope Heikkilä 569 560 581 597 2307
32 Jari Kymäläinen Sandvik 541 548 576 591 567 2282
33 Mikko Kekäle Graniittirakennus Kallio Oy 750 751 777 2278
34 Juuso Pimiä Vaisto 740 729 736 2205
35 Pasi Nieminen Valmet keke 659 638 639 1936
36 Antti Niemi Sandvik 592 616 623 1831
37 Jouni Heinonen Koovee 909 901 1810
38 Ville Siukkola Sajaniemen Sonnit 868 831 1699
39 Taneli Hynninen LJK47 855 829 1684
40 Miika Vennelä Tampere Trail Running 847 811 1658
41 Olli Tala Telemark Team Ørn 819 812 1631
42 Mikko Piispa VO2 Magnum 819 802 1621
43 Antti Aaltonen Kaupin Kanuunat 814 805 1619
44 Antti Rauhala Telemark Team Ørn 757 755 1512
45 Mikko Ylinen Telemark Team Ørn 755 748 1503
46 Timo Kauppila Ylöjärven Urheilijat 752 747 1499
47 Juho Hämäläinen 766 725 1491
48 Jari Vesterbacka Tampere 727 738 1465
49 Jaakko Niska Takamaan PoJut 720 728 1448
50 Alexej Von Bagh Tampere Trail Running 716 727 1443
51 alain colliard Teivo Stayers 711 703 1414
52 Ville Litmo Valmet keke 702 702 1404
53 Tero Hihnala 708 691 1399
54 Juho Rentola 662 691 1353
55 Andreas Hatakka 634 694 1328
56 Jouni Karvonen Graniittirakennus Kallio Oy 583 624 1207
57 Eetu Savolainen Nouski 973 973
58 Johan Runesson Tampereen Pyrintö 960 960
59 Ville Parkkinen Nouski 911 911
60 Henri Taanila Nouski 907 907
61 Kimmo Lajunen Valmennus- ja Testauskeskus Kauppi 903 903
62 Tero Ruokolainen Maanmittauslaitos 897 897
63 Aaro Aho Valkeakosken Haka 890 890
64 Joona Huila KeparDI 877 877
65 Rikhard Mäki-Heikkilä YTR 873 873
66 Matt Brown Inov-8 839 839
67 Otso Westerlund Koovee 836 836
68 Jari Niemenmaa 836 836
69 Tomi Rinne Valmet keke 830 830
70 Teemu Lemmetty OrPo 829 829
71 Petri Sonninen LJK47 828 828
72 Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö 825 825
73 Juho Haukkala Takamaan PoJut 822 822
74 Henrik Hihnala 816 816
75 Antti Syrjänen Team Rahola 808 808
76 Matias Hämäläinen Rototec 795 795
77 Mika Perkiömäki RC Eemeli 790 790
78 Jussi Lampinen 782 782
79 Aleksi Rytkönen YTR 768 768
80 Elias Sallinen - 761 761
81 Antti Pemmari 757 757
82 Aleksi Sillanpää 753 753
83 Matti Borg TREMK 753 753
84 Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö 752 752
85 Janne Määttä Tampere 741 741
86 Heikki Kultala Triathlonteam226 733 733
87 Jani Körhämö 733 733
88 Miska Arminen Kosu 730 730
89 Sérgio Simões 720 720
90 Mikko Lamminpää 717 717
91 Jorma Hirvensalo 713 713
92 Olli Alestalo 712 712
93 Henri Pöntinen 711 711
94 Jussi Niska 708 708
95 Jyrki Kähärä 703 703
96 Dean Carroll 702 702
97 Jussi Harju 687 687
98 Timo VÄISTÖ Tampere Trail Running 686 686
99 Juha-Pekka Harju 679 679
100 Tapio Viinikka Triathlonteam226 670 670
101 Jani Lehmusvuori 651 651
102 Toni Kuisma 618 618
103 Topias Torvinen Ylöjärven Ryhti 615 615
104 Jaakko Niemi Sandvik 591 591
105 Jouni Venäläinen 589 589
106 Pasi Julkunen Sandvik 576 576
107 Jukka Alajoutsi Koovee 575 575
108 Tuomas Tiainen 567 567
109 Samuli Jurttila 502 502
110 Jarkko Liuha 0
111 Antti-Jussi Oksa 0
112 Jimi Ansio J-Town O Bros 0
113 Tommi Salonen 0