Inov-8 Tampere Trail Cup 2015
Kokonaistilanne

Naiset Miehet Tampereen ketterimmät Pojat alle 12 (vain Lamminpäässä 12.5.) Tytöt alle 12 (vain Lamminpäässä 12.5.)

Miehet

Juoksija Joukkue Mikon Leipä -stage Hippa-stage Fast-stage Gopal-stage HieroJari-stage Kokonaispisteet
1 Ari-Pekka Lassila Koovee 1000 1000 1000 1000 4000
2 Mikko Knuuttila KeparDI 991 959 973 967 969 3900
3 Jere Ahonen Kangasala SK 993 971 948 937 3849
4 Pekka Itävuo Sajaniemen Sonnit 945 941 942 904 921 3749
5 Mikko Harju Pikkukova + kebab 920 913 908 872 900 3641
6 Jouko Liuha Pikkukova + kebab 921 885 867 858 3531
7 Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö 892 860 876 861 874 3503
8 Janne Märkälä Tampereen Pyrintö 878 863 870 836 847 3458
9 Jarno Salmelin Sajaniemen Sonnit 883 786 882 810 3361
10 Visa Joenperä Valkeakosken Haka 806 835 833 838 3312
11 Reima Pätsi TERD 815 827 827 817 797 3286
12 Sami Kämäräinen Mc Quigan 802 772 763 776 3113
13 Matti Alarotu TeiskoTriathlon 772 773 783 721 764 3092
14 Janne Oikarinen 724 760 756 719 767 3007
15 Tommi Salo 744 755 754 719 751 3004
16 Michal Hubacek Koovee 1000 983 989 2972
17 Vili Vartiala TERD 740 750 748 590 699 2937
18 Joonas Saaranen 680 692 728 719 732 2871
19 Harri Räty Sandvik 921 909 897 2727
20 Olli Vartiala TERD 743 739 752 463 2697
21 Antti Järvinen 645 680 671 667 676 2694
22 Pasi Säpyskä 639 655 650 619 2563
23 Konsta Pitkänen 878 821 830 2529
24 Ville Siukkola Sajaniemen Sonnit 849 846 813 2508
25 Jukka Lehtinen Fujitsu 566 619 628 620 636 2503
26 Tomi Majuri Vincit 619 624 639 598 2480
27 Jari Kymäläinen Sandvik 612 553 598 605 646 2461
28 Jussi Seppä Etelä-Tyrvään Kramppi 814 798 806 2418
29 Mikko Sorrela Pyöräretki.fi 795 788 751 2334
30 Aleksanteri Leeve 718 720 694 2132
31 Janne Matihaldi Vincit 677 675 644 1996
32 Tomi Närvä KeparDI 954 935 1889
33 Tero Järvinen Tampereen Pyrintö 567 644 675 1886
34 Ville Parkkinen KeparDI 899 910 1809
35 Tero Ruokolainen 901 906 1807
36 Ilkka Nurminen Saarioinen 894 851 1745
37 Juha Simola Vincit 580 584 565 1729
38 Taneli Hynninen LJK47 834 872 1706
39 Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö 807 834 1641
40 Repa Viitanen MadRog 782 778 1560
41 Erno Paju Fujitsu 790 768 1558
42 Antti Lammi 772 779 1551
43 Tero Hihnala 747 752 1499
44 Sampsa Järviö LJK47 744 750 1494
45 Riku Pitkänen TeiskoTriathlon 767 679 1446
46 Antti Miikki Triathlonteam226 702 691 1393
47 Ville Raatikainen TeiskoTriathlon 660 676 1336
48 Kari Papinsaari Fujitsu 636 626 1262
49 Tero Haavisto Saarioinen 614 629 1243
50 Tuomas Lensu 997 997
51 Jani Lakanen Koovee 984 984
52 Harun Isler Turkish National Team 969 969
53 Jarkko Liuha Kangasala SK 961 961
54 Jussi Suna Team Noname 957 957
55 Jouni Heinonen Koovee 946 946
56 Kai Takkunen Tampereen Pyrintö 919 919
57 Santeri Sainio Kangasala SK 911 911
58 Tuomas Saksa Valkeakosken Haka 899 899
59 Aleksi Tuovinen KuoSu 886 886
60 Engin Öztürk Turkish National Team 883 883
61 Janne Niemi Janakkalan Jana 879 879
62 Samu Lehtola Kangasala SK 876 876
63 Leevi Keronen Tampereen Pyrintö 874 874
64 Konsta Vanhanen Nouski 860 860
65 Eerik Nurminen Hiiltomiehet 858 858
66 Petri Ikävalko 851 851
67 Valtteri Niskanen Lempäälän kisa 851 851
68 Tuukka Senttula 850 850
69 Marko Niskanen LJK47 830 830
70 Lari Laine Kankaantaan Kisa 827 827
71 Otto Niemelä Teivo Stayers 825 825
72 Jari Niemenmaa Nouski 819 819
73 Eemi Konttila Koovee 816 816
74 Elias Sallinen Valkeakosken Haka 814 814
75 Ali Ucar Turkish National Team 813 813
76 Mika Perkiömäki RC Eemeli 808 808
77 Jani Körhämö 807 807
78 Mika Videnoja RC Eemeli 800 800
79 Otso Westerlund Koovee 794 794
80 Onur Dalkiz Turkish National Team 793 793
81 Mikko Kuitunen Vincit 789 789
82 Antti Syrjänen Team Rahola 781 781
83 Timo Kauppila 770 770
84 Mehmet Baytas Turkish National Team 770 770
85 Arvi Väänänen Pikkukova + kebab 767 767
86 Ville Houttu Vincit 763 763
87 Vesa Hyvärinen Viimeiset Pirkkalaiset 760 760
88 Jukka Kallio Tampereen Pyrintö 753 753
89 Heikki Hihnala Alatornion Pirkat 753 753
90 Risto Kataja Tampereen Pyrintö 746 746
91 Olli-Pekka Ojala LJK47 745 745
92 Peter Lillqvist 739 739
93 Markus Kovalainen 734 734
94 Israfil Kücüksakal Turkish National Team 733 733
95 Petri Lassheikki 715 715
96 Joonas Julkunen Pikkukova + kebab 711 711
97 Konsta Mäntyvaara Teiskon Urheilijat 701 701
98 Pekka Mäntyvaara TeiskoTriathlon 701 701
99 Lauri Kahila Tampereen Pyrintö 700 700
100 Marko Lehti LJK47 693 693
101 Mikael Miettinen 687 687
102 Julius Pänttönen 684 684
103 Ramazan Can Turkish National Team 679 679
104 Vesa Laurila 679 679
105 Vilho Mäntyvaara Teiskon Urheilijat 672 672
106 Mikko Mehtonen Vincit 664 664
107 Andrew Harrison 641 641
108 Risto Järventausta 639 639
109 Jaakko Takala Tampereen Pyrintö 595 595
110 Jaakko Niemi Sandvik 586 586
111 Onni Pykäläinen 564 564
112 Johannes Alarotu Teiskon Urheilijat 550 550
113 Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö 0
114 Tommi Salo 0
115 Jukka Lehtinen Fujitsu 0
116 Akseli Konttila Koovee 0
117 Tommi Salo 0
118 Hasan Gülle Turkish National Team 0
119 Yasar Ismet Demiröz Turkish National Team 0